Lajme

November 21, 2023

Shenjat që kanë tejkaluar Bitcoin pavarësisht padisë së SEC: Të dhënat e tregut zbulojnë tendenca befasuese

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Pavarësisht se janë emëruar në padinë e Kraken dhe përballen me veprime përmbarimore nga SEC, shumë argumente kanë parë në të vërtetë fitime dyshifrore nga viti në ditë. Kjo sfidon supozimin se të qenit në shënjestër nga SEC do të çonte në ulje të çmimeve. Tregtarët duket se vlerësojnë aftësinë teknike mbi pajtueshmërinë rregullatore, ose ata pranojnë se SEC nuk është i vetmi autoritet rregullator.

Shenjat që kanë tejkaluar Bitcoin pavarësisht padisë së SEC: Të dhënat e tregut zbulojnë tendenca befasuese

Shenjat që tejkalojnë Bitcoin

Sipas të dhënave në zinxhir, argumentet e përmendura në padi kanë tejkaluar bitcoin si pjesë e një rritjeje më të gjerë të tregut. Mesatarisht, këto argumente kanë parë një rritje prej 41% në vlerë. Shenja SOL e Solanës, në veçanti, ka përjetuar një fitim mbresëlënës prej 463% nga viti në ditë.

Përgjigje ndaj akuzave

Kur SEC akuzoi për herë të parë simbolin SOL të Solanës si një siguri të paregjistruar, Fondacioni Solana i mohoi me shpejtësi akuzat. Komuniteti i zhvilluesve, siç raportohet nga CoinDesk, u shfaq kryesisht indiferent ndaj akuzave.

Takeaway

Të dhënat e tregut sugjerojnë që tregtarët i japin përparësi aftësive teknike dhe fitimeve të mundshme mbi shqetësimet rregullatore. Kjo nënvizon rëndësinë e të kuptuarit të dinamikës më të gjerë të tregut dhe marrjen në konsideratë të autoriteteve të shumta rregullatore kur vlerësohen investimet simbolike.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme