Lajme

November 1, 2023

Shfrytëzuar Roti i Tregtisë Unibot: Humbën mbi 600,000 dollarë, ndërmerren veprime të menjëhershme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një projekt kripto-bot i tregtimit të Telegramit që u lançua në fillim të këtij viti është shfrytëzuar për më shumë se 600,000 dollarë. Ekipi që qëndron pas projektit të kriptos Unibot (UNIBOT) ka konfirmuar se hakimi ishte një shfrytëzim i miratimit simbolik. Ata kanë ndërmarrë veprime të menjëhershme duke ndalur ruterin e tyre për të kontrolluar problemin. Ekipi siguron përdoruesit se çdo fond i humbur për shkak të gabimit në ruterin e tyre të ri do të kompensohet dhe se çelësat dhe kuletat e tyre janë të sigurta. Ata gjithashtu kanë premtuar se do të japin një përgjigje të detajuar pas përfundimit të hetimeve të tyre.

Shfrytëzuar Roti i Tregtisë Unibot: Humbën mbi 600,000 dollarë, ndërmerren veprime të menjëhershme

UniBot, i njohur si "Sniperi më i shpejtë i Uniswap Telegram", është një bot i Telegramit që lejon përdoruesit të tregtojnë kripto argumentet në Uniswap v3. Zhvilluar nga platforma e investimeve të kriptove me bazë në Singapor Diamond Protocol, UniBot është një platformë e Sigurimit të Likuiditetit të Leveraged (LLP). Që kur u publikua lajmi për shfrytëzimin, UniBot ka pësuar një rënie të ndjeshme prej 16% në vlerë gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas firmës së alarmit të sigurisë së kriptove, Peckshield, një nga shfrytëzuesit i ka shkëmbyer tashmë fondet e vjedhura për Ethereum (ETH) dhe i ka pastruar me sukses duke përdorur TornadoCash. Vlera totale e kriptos së vjedhur në kohën e shkrimit është 640,745 dollarë.

Roti i tregtimit Unibot u lançua në maj 2023 dhe aktualisht vlerësohet në 42,11 dollarë, që përfaqëson një rënie prej 36% në vlerë gjatë muajit të kaluar.

Si përfundim, projekti i tregtimit të kripto-boteve të Unibot-it ka rënë viktimë e një shfrytëzimi miratimi simbolik, duke rezultuar në humbjen e mbi 600,000 dollarëve. Ekipi ka ndërmarrë veprime të menjëhershme për të adresuar problemin dhe ka siguruar përdoruesit se çdo fond i humbur do të kompensohet. Megjithatë, incidenti ka ndikuar ndjeshëm në vlerën e UniBot, i cili ka pësuar një rënie prej 16% në 24 orët e fundit. Është thelbësore që përdoruesit të tregojnë kujdes dhe të qëndrojnë të informuar për zhvillimet më të fundit në lidhje me këtë incident.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme