Lajme

February 13, 2024

Shiba Inu fiton vrull, synon arritjen e çmimeve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Shiba Inu (SHIB) po tregon një qëndrim rritës në treg sot, duke u mbështetur në ringjalljen e çmimit të Bitcoin. Çmimi i Shiba Inu ka pësuar një rritje prej 2% në 24 orët e fundit, duke arritur në $0.000009587, dhe fitimet e tij javore kanë arritur në 7.56%.

Shiba Inu fiton vrull, synon arritjen e çmimeve

Shkaqet e rritjes Shiba Inu

Një nga katalizatorët kryesorë për ringjalljen e çmimit të Shiba Inu është bumi i fundit i çmimit të Bitcoin. Meqenëse Shiba Inu ka një korrelacion të fortë me BTC, ajo ka ndjekur trendin bullish.

Një faktor tjetër që kontribuon në rindezjen e Shiba Inu është rritja e shkallës së djegies. Në 24 orët e fundit, numri i përgjithshëm i tokenëve të djegur është rritur me 70% në 27,389,472 SHIB, sipas të dhënave nga Shibburn.com.

Aktualisht, ka 410,708,390,210,099 token SHIB të djegur, ndërsa furnizimi qarkullues i tokenave Shiba Inu është 581,387,233,011,208. Për më tepër, ka 7,904,376,778,692 tokena SHIB të vendosura në të gjithë tabelën, duke shtrënguar më tej furnizimin e monedhës meme.

Djegia e argumenteve SHIB po kontribuon në ndjenjën pozitive në ekosistemin Shiba Inu, duke treguar një të ardhme premtuese për tokenin.

SHIB synon të fshijë një zero

Shiba Inu është në rrugën e duhur për të arritur një moment historik të rëndësishëm të fshirjes së një zero nga çmimi i saj. Megjithëse token e ka provuar këtë disa herë këtë vit, ai ende nuk e ka tejkaluar nivelin e çmimit prej $0.00001, i cili shërben si niveli i tij përfundimtar i mbështetjes.

Ky moment historik tani është qëllimi tjetër madhor për Shiba Inu, dhe faktorë të ndryshëm brenda ekosistemit po përputhen për të mbështetur këtë ambicie.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme