Lajme

February 13, 2024

Shiba Inu Token rritet 340% në 24 orë, moment historik i syve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Në një kthesë befasuese të ngjarjeve, token Shiba Inu ka përjetuar një rritje të paprecedentë, duke katapultuar një 340% të habitshëm në aktivitetin në zinxhir brenda një periudhe të thjeshtë 24-orëshe. Kjo rritje e aktivitetit e ka shtyrë kriptomonedhën përsëri në qendër të vëmendjes.

Shiba Inu Token rritet 340% në 24 orë, moment historik i syve

Rritje e ndjeshme e transaksioneve

Të dhënat me burim nga IntoTheBlock zbulojnë një fluks të papritur transaksionesh të konsiderueshme që përfshijnë SHIB. Vëllimi i këtyre transaksioneve është rritur nga 1.28 trilionë në 4.35 trilion argumente marramendëse, duke rezultuar në një rritje të jashtëzakonshme në vlerën e USD nga 12.15 milionë dollarë në 41.37 milionë dollarë.

Vëmendje e veçantë është analiza e IntoTheBlock, e cila fokusohet ekskluzivisht në transaksione që tejkalojnë 100,000 dollarë. Ai zbulon një kontrast të fortë nga një ditë më parë, me 34 transaksione të tilla të regjistruara, duke treguar një grup të ndryshëm investitorësh që angazhohen me shenjat Shiba Inu.

Veprimi i çmimit dhe momenti historik

Mes kësaj rritjeje të aktivitetit të balenave simbolike Shiba Inu, vëmendja kthehet natyrshëm te veprimi i çmimeve të SHIB. Aktualisht, duke qëndruar pezull në 0,0000096 dollarë, SHIB qëndron në mënyrë joshëse afër shenjës së lakmuar prej 0,00001 dollarësh, duke shënuar një moment historik të rëndësishëm në trajektoren e tij të çmimeve. Raporti i djeshëm nga U.Today theksoi mbështetjen kritike të çmimeve të SHIB, duke sugjeruar një vazhdim të mundshëm të tubimit nëse mbahet.

Sezoni i mundshëm i Altcoin

Rritja e fundit në aktivitetin në zinxhir të SHIB përputhet me lëvizjet më të gjera të tregut, me Bitcoin që kapërcen pragun e 50,000 dollarëve. Kjo potencialisht mund të sinjalizojë fillimin e një sezoni altcoin. Për entuziastët e SHIB që presin me padurim fshirjen e një zero nga çmimi i tij, përsëritja e performancës së 24 orëve të fundit mund të jetë thelbësore.

Një moment historik

Ndërsa peizazhi i kriptove vazhdon të evoluojë, të gjithë sytë mbeten fort të fiksuar në ngjitjen e jashtëzakonshme të tokenit Shiba Inu. Është gati në prag të një momenti historik që mund të ripërcaktojë trajektoren e tij në treg. Investitorët këshillohen të kryejnë kërkimet e tyre dhe të konsultohen me ekspertë financiarë përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme