Lajme

February 16, 2024

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Komuniteti Shiba Inu, i njohur gjithashtu si ushtria SHIB, është mahnitur nga potenciali i Shibarium në hapësirën e kriptove. Ky zbulim erdhi gjatë një bisede midis Grok, një chatbot i inteligjencës artificiale i krijuar nga xAI i Elon Musk, dhe një anëtari të komunitetit SHIB. Grok vlerësoi Shibarium për fokusin e tij të fortë në angazhimin e komunitetit, duke krijuar një ndjenjë shoqërie dhe përkatësie. Humori dhe qetësia e komunitetit, shpesh të shprehura përmes memeve dhe shakave, kontribuojnë në një përvojë më të këndshme dhe të unifikuar. Për më tepër, angazhimi i Shibarium për të ndihmuar të tjerët dhe për të krijuar një ndikim pozitiv është njohur.

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Rritje mbresëlënëse

Shibarium u lançua zyrtarisht në rrjetin kryesor në gusht 2023 pas zhvillimit dhe testimit të gjerë nga ekipi dhe komuniteti Shiba Inu. Që nga fillimi i saj, platforma ka përjetuar rritje të konsiderueshme. Në vetëm gjashtë muaj, Shibarium ka tejkaluar shifrën prej 340 milionë në totalin e transaksioneve. Deri më tani, ka pasur 341,538,112 transaksione, me 1,351,250 adresa portofolësh dhe 3,117,981 blloqe totale.

Rritja e shkallës së djegies së SHIB

Në lajmet e fundit të lidhura me SHIB, Shibburn raporton një rritje të jashtëzakonshme prej 4,098% në shkallën ditore të djegies së SHIB. Gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 42,034,302 token SHIB janë djegur në gjashtë transaksione.

konkluzioni

Potenciali i Shibarium është i dukshëm përmes komunitetit të tij të lulëzuar dhe rritjes mbresëlënëse. Me një fokus të fortë në angazhimin e komunitetit, humorin dhe një angazhim për të bërë një ndikim pozitiv, Shibarium është bërë një hapësirë ​​e unifikuar dhe e këndshme për entuziastët e Shiba Inu. Për më tepër, rritja e konsiderueshme e platformës në transaksionet totale dhe rritja e shkallës së djegies së SHIB demonstrojnë popullaritetin dhe vlerën e saj në rritje. Ndërsa Shibarium vazhdon të evoluojë, ai paraqet mundësi emocionuese për ushtrinë SHIB dhe komunitetin më të gjerë të kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Pika historike e Bitcoin: Kapaciteti i tregut me 1 trilion dollarë dhe tejkalimi i gjigantëve
2024-02-14

Pika historike e Bitcoin: Kapaciteti i tregut me 1 trilion dollarë dhe tejkalimi i gjigantëve

Lajme