Lajme

October 31, 2023

Sinjalet e shpërthimit të çmimit RUNE sinjalizon tendencë të mundshme rritëse me vëllime në rritje të tregtimit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Shpërthimi i fundit i çmimit RUNE nga trajektorja e tij e gjatë anash tregon një shenjë të hershme të një tendence të ardhshme rritëse. Ky zbulim vjen pas një periudhe njëvjeçare të veprimit anash, duke sugjeruar një ndryshim të mundshëm të trendit. Rimëkëmbja e çmimit RUNE mbështetet nga përshkallëzimi i vëllimeve të tregtimit dhe likuidimi i rëndë i shkurtër.

Sinjalet e shpërthimit të çmimit RUNE sinjalizon tendencë të mundshme rritëse me vëllime në rritje të tregtimit

Pse po rritet çmimi RUNE?

Monedha THORChain ka dëshmuar një rimëkëmbje të konsiderueshme, me një rritje të konsiderueshme prej 94.8% gjatë dy javëve të fundit. Ky tubim nxitet nga rritja e vëllimit të tregtimit dhe bindja e fortë e blerësve. Dalja nga vija e prirjes së rezistencës së një modeli kanali në zgjerim konfirmon më tej fundin e një faze të gjatë akumulimi dhe sinjalizon një ndryshim të trendit.

Rritja e mundshme dhe Nivelet e Rezistencës

Me një fitim brenda ditës prej 5.75% dhe një rritje të vëllimit të tregtimit, çmimi RUNE pritet të vazhdojë vrullin e tij rritës. Parashikohet të rritet me 8.6% të tjera përpara se të ndeshet me nivelin tjetër të madh të rezistencës në 3.15 dollarë. Nëse momenti rritës vazhdon, çmimi mund të zgjasë trendin e rimëkëmbjes në 3.8 dollarë dhe ndoshta të arrijë në 5.22 dollarë.

Mundësia e korrigjimit

Ndërsa tendenca aktuale është rritëse, është e rëndësishme të theksohet se ngjitjet meteorike shpesh kërkojnë tërheqje të vogla për një trend të qëndrueshëm rritës. Analiza historike e Rune Coin zbulon tre korrigjime gjatë rritjes së tij të fundit katërmujore, secila duke qëndruar mbi nivelet 50% ose 61.8% të korrigjimit të Fibonacci. Prandaj, investitorët mund të mbajnë një perspektivë bullish, përveç nëse çmimi bie nën nivelin e përmirësimit 50%, që aktualisht ndodhet në 1,89 dollarë.

Si përfundim, shpërthimi i fundit i çmimit RUNE nga trajektorja e tij e gjatë anash tregon një shenjë të hershme të një tendence të mundshme rritëse. Rimëkëmbja mbështetet nga përshkallëzimi i vëllimeve të tregtimit dhe likuidimi i rëndë i shkurtër. Ndërsa një korrigjim mund të jetë i mundur, perspektiva e përgjithshme mbetet rritëse për sa kohë që çmimi qëndron mbi nivelin e korrigjimit 50%. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër lëvizjen e çmimeve dhe të konsiderojnë nivelet e rezistencës si objektiva të mundshëm për marrjen e fitimeve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme