Lajme

November 1, 2023

Sinjalet e shpërthimit të çmimit XRP sinjalizon tendencë të zgjatur të rikuperimit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Çmimi XRP kohët e fundit u çlirua nga një fazë akumulimi dymujore, e treguar nga dalja e tij nga një model trekëndëshi. Ky shpërbërje rezultoi në një fitim prej 11%, duke e shtyrë çmimin e monedhës nga 0,54 dollarë në nivelin aktual të tregtimit prej 0,6 dollarësh. Megjithatë, duke pasur parasysh paqëndrueshmërinë aktuale të tregut, pyetja mbetet: a mund ta mbajnë blerësit këtë vrull?

Sinjalet e shpërthimit të çmimit XRP sinjalizon tendencë të zgjatur të rikuperimit

Kompletet e modeleve të trekëndëshit zgjasin rikuperimin

Përfundimi i modelit të trekëndëshit vendos çmimin XRP për një rritje tjetër prej 12%. Niveli i 0.66 dollarëve qëndron si rezistencë vendimtare kundër blerësve. Vëllimi i tregtimit brenda ditës në XRP është 1.56 miliardë dollarë, që tregon një fitim prej 29%.

Gjatë dy muajve të fundit, çmimi XRP është tregtuar kryesisht anash brenda vijave të trendit të modelit të trekëndëshit. Në mënyrë tipike, ky model konsiderohet një model vazhdimësie, duke sugjeruar një prirje rënëse. Megjithatë, i nxitur nga ndjenja më e gjerë e tregut, çmimi i XRP depërtoi në vijën e sipërme të trendit, duke sinjalizuar një shenjë të hershme të një ndryshimi trendi.

Çmimi XRP gati për rikuperim të qëndrueshëm

Shpërthimi i vrullit të lartë në 23 tetor dhe një rivendosje e suksesshme për të kontrolluar qëndrueshmërinë e çmimeve më 27 tregojnë se çmimi XRP është gati për një rikuperim të qëndrueshëm. Pavarësisht pasigurisë aktuale të tregut, çmimi i XRP është rritur me një modest 0.3%, duke formuar një qiri neutral ditor. Sipas këtij modeli, çmimi i monedhës duket i vendosur për një fitim tjetër prej 12%, duke arritur potencialisht nivelin 0,655 $.

A do të arrijë Rimëkëmbja XRP 0,75 dollarë?

Nëse ndodh rritja e pritshme e çmimit të XRP në 0,655 dollarë, do të arrijë gjithashtu nivelin e korrigjimit prej 50% të fazës së korrigjimit që filloi në mes të korrikut. Tregtarët mund të përballen me presion intensiv të ofertës në këtë nivel, i cili shërben si një pikë vendimtare për shitësit për të rifilluar trendin rënës mbizotërues. Megjithatë, një thyerje mbi këtë pengesë do të reflektonte dobësi në momentin e rënies dhe mund të zgjaste tendencën e rimëkëmbjes në 0,75 dollarë.

Si përfundim, dalja e çmimit XRP nga modeli i trekëndëshit sinjalizon një prirje të zgjatur rikuperimi. Ndërsa mund të ketë rezistencë në nivelin 0,66 dollarë, kushtet aktuale të tregut dhe niveli i mundshëm i përmirësimit sugjerojnë që çmimi i XRP mund të vazhdojë të rritet. Tregtarët duhet të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe të marrin në konsideratë mundësinë e një shpërthimi mbi 0,655 dollarë, gjë që mund të tregojë një lëvizje të mëtejshme në rritje drejt 0,75 dollarëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme