Lajme

November 7, 2023

Solana e gatshme të tejkalojë Cardano: Analist i Bloomberg

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Analisti i Bloomberg Intelligence, Jamie Coutts, beson se Solana (SOL), një konkurrent i Ethereum (ETH), është i pozicionuar mirë për të performuar më të fortë kundër rivalit tjetër të ETH, Cardano (ADA).

Solana e gatshme të tejkalojë Cardano: Analist i Bloomberg

Avantazhi i Solanës

Sipas Coutts, Solana ka një avantazh të rëndësishëm ndaj Cardano për sa i përket përdoruesve të përditshëm. Ndërsa Solana ka një bazë më të madhe përdoruesish, kapitali i tregut të ADA është ende rreth 75% e kapitalit të tregut të SOL.

Ndryshimi i Pjesës së Tregut

Coutts parashikon që Cardano do të fillojë të humbasë pjesën e tregut ndaj ekosistemit më aktiv Solana, gjë që do të rrisë vlerën e SOL kundrejt ADA.

Trendi Bullish

Coutts thekson se grafiku SOLUSD/ADAUSD tregon një prirje rritëse, me çiftin që thyhet mbi rezistencën e tij të tregut.

Krahasimi i kapitalit të tregut

Deri tani, kapitali i tregut të Solanës është 17.30 miliardë dollarë, ndërsa kapitali i tregut të Cardano është 12.71 miliardë dollarë.

Mbajtësit e Bitcoin

Coutts gjithashtu thekson numrin në rritje të adresave të Bitcoin që mbajnë kriptomonedhën pas dy blerjeve. Ky numër ka arritur një nivel të ri historik (ATH). Coutts sugjeron që këta investitorë po parashikojnë miratimin e një fondi të tregtuar në shkëmbim Bitcoin (ETF) nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim i SHBA (SEC).

Çmimi i Bitcoin

Në kohën e shkrimit, Bitcoin po tregtohet me 34,982 dollarë.

konkluzioni

Në përfundim, analisti i Bloomberg, Jamie Coutts, beson se Solana është i pozicionuar mirë për të tejkaluar Cardano. Me një bazë më të madhe përdoruesish dhe një prirje rritëse, Solana pritet të fitojë pjesë të tregut kundrejt ADA. Për më tepër, rritja e numrit të zotëruesve të Bitcoin tregon një ndjenjë pozitive ndaj kriptomonedhës, e nxitur nga pritja e një miratimi të Bitcoin ETF.

Mohim përgjegjësie: Ky artikull është vetëm për qëllime informative dhe nuk duhet të konsiderohet si këshillë investimi. Lexuesit duhet të kryejnë kërkimet e tyre dhe të konsultohen me një këshilltar financiar përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme