Lajme

October 31, 2023

Solana (SOL): Anija raketore e shkallëzueshmërisë dhe shpejtësisë me Firedancer

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Ish ekzekutivi i Goldman Sachs Raoul Pal beson se Solana (SOL) është e gatshme për rritje të konsiderueshme ndërsa përgatitet për zhvillime të mëdha. Pal thekson Firedancer, një klient i ri verifikues për zinxhirin Solana që po zhvillohet nga gjiganti tregtar Jump Crypto, si një faktor kyç në shkallëzueshmërinë e mundshme të Solana dhe përmirësimet e shpejtësisë së transaksionit. Firedancer synon të rrisë aftësitë e transaksioneve për sekondë (TPS) të Solanës për të tejkaluar potencialisht një milion TPS. Pal thekson performancën mbresëlënëse të Solanës në krahasim me kriptovalutat e tjera, duke e përshkruar atë si një 'anije rakete' në grafikët. Ai ia atribuon këtë sukses përpjekjeve të ekipit të tregtimit Jump pas Firedancer, të cilët janë të fokusuar në ndërtimin e shpejtësisë së dritës për tregtimin me frekuencë të lartë. Ndërsa nuk ka ende një datë të caktuar të nisjes për Firedancer, Pal mbetet optimist për perspektivat e ardhshme të Solanës. Ai sugjeron që Solana mund të përsërisë potencialisht ciklin e tregut të rritjes së Ethereum të vitit 2021 dhe të bëhet një lojtar kryesor në zgjerimin e ardhshëm të tregut. Pal thekson rëndësinë e maksimizimit të mundësive në klimën aktuale ekonomike dhe e sheh Solanën si një opsion premtues investimi. Investitorët këshillohen të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur investojnë në Bitcoin, kriptomonedhë ose asete dixhitale.

Solana (SOL): Anija raketore e shkallëzueshmërisë dhe shpejtësisë me Firedancer
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme