Lajme

November 25, 2023

Solana (SOL): Kali më i shpejtë në ciklin e ardhshëm të tregut të kriptove

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Analisti kryesor i kriptove Bluntz beson se korrigjimi i fundit në Solana (SOL) ka përfunduar dhe se tubimet janë vendosur të vazhdojnë për rivalin kryesor të Ethereum (ETH).

Solana (SOL): Kali më i shpejtë në ciklin e ardhshëm të tregut të kriptove

Teoria e valës Elliott

Bluntz përdor teorinë e Valës Elliott për të parashikuar lëvizjet e çmimeve bazuar në psikologjinë e turmës, e cila tenton të shfaqet në valë. Sipas kësaj teorie, impulset e çmimeve ndodhin në pesë valë pas korrigjimeve "ABC" me tre valë. Bluntz deklaron se SOL ka përfunduar një korrigjim ABC dhe është i përgatitur për një tjetër impuls në drejtim të sipërm.

Potenciali i Solanës

Bluntz sugjeron se Solana ka të ngjarë të jetë "kali më i shpejtë" në ciklin e ardhshëm të tregut të kriptove. Ai thekson se SOL/BTC, çifti Bitcoin i Solanës, po tregon më shumë forcë që do të vijë në të ardhmen e afërt.

Objektivi i Çmimit

Bluntz synon një çmim mbi 80 dollarë për Solanën derisa të përfundojë një lëvizje me pesë valë në përmbysje. Megjithatë, ai beson se SOL ka të ngjarë të arrijë çmime shumë më të larta se 80 dollarë bazuar në analizën e grafikut të tij.

konkluzioni

Bluntz mbetet optimist për performancën e ardhshme të Solanës, duke pritur ngritje të reja dhe tërheqje me tre valë të ndjekura nga fitime të mëtejshme. Ai sugjeron rivlerësimin e situatës sapo të përfundojë struktura me pesë valë. Në kohën e shkrimit, SOL po tregtohet me 57,39 dollarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme