Lajme

October 31, 2023

Solana (SOL): Një konkurrent i fortë bullish me një potencial të jashtëzakonshëm grumbullimi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Solana (SOL) është shfaqur si një nga pretendentët më të fortë të rritjes në tremujorin e fundit të 2023. Ndërsa Bitcoin (BTC) mori një frymë pasi arriti një nivel të ri vjetor, Solana ka arritur të ruajë vrullin e tij rritës.

Solana (SOL): Një konkurrent i fortë bullish me një potencial të jashtëzakonshëm grumbullimi

Tejkalimi i Rezistencës

Gjatë muajve shtator dhe tetor, Solana kapërceu me sukses disa nivele të rezistencës, duke përfshirë 25, 28, 30 dollarë dhe së fundmi, 35 dollarë. Kjo performancë mbresëlënëse ka çuar në një rritje prej 88% të çmimit nga 1 shtatori në 31 tetor, me një pjesë të konsiderueshme të fitimeve të ndodhura në 30 ditët e fundit.

Struktura bullish e tregut

Indeksi i Forcës Relative (RSI) tregon se SOL është kryesisht në territorin bullish. Pavarësisht disa shenjave të një ndryshimi të mundshëm nën 30 dollarë, RSI u kthye në 70, duke përforcuar perspektivën bullish. Për më tepër, prania e një kryqëzimi rritës midis mesatares lëvizëse eksponenciale 50-ditore (EMA) dhe EMA-së 200-ditore mbështet më tej ndjenjën pozitive midis investitorëve.

Modele historike

Shfaqja e një kryq bullish në grafikun e çmimeve të SOL të kujton një ngjarje të ngjashme në vitin 2021, e cila shënoi fillimin e një rritjeje të mëparshme. Nëse historia përsëritet, Solana mund të jetë në një tubim të jashtëzakonshëm.

Tërheqja e mundshme dhe rezistenca

Ndërsa perspektiva për Solanën mbetet e mirë, është e rëndësishme të merret në konsideratë mundësia e një tërheqjeje deri në 30 dollarë përpara daljes më të madhe mbi 40 dollarë. Tregtarët duhet të jenë gjithashtu të vetëdijshëm për rezistencën e mundshme në 38.5 dollarë, gjë që mund të vonojë përkohësisht shpërthimin. Megjithatë, sapo Solana të kalojë 40 dollarë, ka të ngjarë të përjetojë një rritje të qetë drejt 50 dollarëve, me një vonesë të vogël që pritet në rajon midis 45 dhe 46 dollarë.

Solana kryeson Altcoins

Për sa i përket hyrjeve të aktiveve nën menaxhim (AUM), Solana është shfaqur si lider në mesin e altcoins. Javën e kaluar, rreth 24 milionë dollarë rrodhën në Solana, duke e bërë atë zgjedhjen më të mirë për investitorët. Bitcoin gjithashtu pa një rritje të konsiderueshme në hyrje, ndërsa Ethereum përjetoi dalje, pavarësisht rritjes së çmimit.

konkluzioni

Performanca e fortë dhe struktura rritëse e tregut të Solanës e bëjnë atë një zgjedhje bindëse për investitorët. Me potencialin për një grumbullim të jashtëzakonshëm dhe pozicionin e saj si lider midis altcoins, Solana ia vlen të merret në konsideratë për ata që kërkojnë të përfitojnë nga rritja e tregut të kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme