Lajme

November 8, 2023

Sondazhi i kontrollit të temperaturës: Mbështetje për financimin e Koalicionit në Arbitrum DAO

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një sondazh për kontrollin e temperaturës mbi propozimin filloi në 3 nëntor dhe do të përfundojë në 10 nëntor. Qëllimi i këtij sondazhi është të mbledhë reagime dhe të përcaktojë nëse propozimi duhet të merret në një votim zyrtar të Arbitrum DAO.

Sondazhi i kontrollit të temperaturës: Mbështetje për financimin e Koalicionit në Arbitrum DAO

Statusi aktual

Aktualisht, propozimi është në rrugën e duhur për të kaluar pragun e tij të shumicës së thjeshtë, megjithëse me një diferencë të ngushtë. Nga votat e marra deri më tani, 52% janë pro financimit të koalicionit, ndërsa 46% janë kundër.

konkluzioni

Ndërsa disa votues të mëdhenj të DAO nuk kanë shprehur ende opinionin e tyre, rezultatet fillestare tregojnë një shumicë të lehtë në favor të propozimit. Kjo sugjeron se ka mbështetje për financimin e koalicionit, por ende nevojiten kontribute të mëtejshme. Sondazhi i kontrollit të temperaturës do të ndihmojë në informimin e procesit të vendimmarrjes dhe do të udhëheqë hapat e ardhshëm. Qëndroni të sintonizuar për votimin zyrtar të Arbitrum DAO dhe bëjeni zërin tuaj të dëgjohet!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme