Lajme

November 1, 2023

Stabiliteti dhe rezistenca e çmimeve XRP: Analistët parashikojnë rezultate pozitive

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Stabiliteti dhe rezistenca e çmimeve XRP: Analistët parashikojnë rezultate pozitive

Kriptomonedha vendase XRP e Ripple ka ruajtur stabilitetin rreth nivelit aktual prej 0,59 dollarësh, pas rritjes së fundit në tregun e kriptove. Analistët presin një rezultat pozitiv për XRP në nëntor 2023.

Stabiliteti dhe rezistenca e çmimeve XRP: Analistët parashikojnë rezultate pozitive

A do ta thyejë XRP Rezistencën Lokale?

Analistët besojnë se XRP aktualisht po përballet me një nivel logjik rezistence, por kjo nuk tregon domosdoshmërisht një rënie të konsiderueshme të çmimit nëse rezistenca nuk shkelet. Token ka përjetuar një rritje prej 7% në çmim gjatë javës së kaluar, duke u mbështetur në momentin e përgjithshëm pozitiv në tregun e kriptove. Rezistenca pritet të vazhdojë deri në vetëm nën 0.70 dollarë. Nëse XRP mund ta kapërcejë këtë rezistencë lokale, do të ishte një shenjë rritëse dhe potencialisht mund të arrijë majat rreth 0,90 dollarë.

Konsolidimi më pas?

Gjatë fazës aktuale të rezistencës, analistët sugjerojnë se një shpërthim në nivele më të larta nuk do të thotë domosdoshmërisht një rënie masive e çmimit për XRP, por më tepër një periudhë konsolidimi. Mungesa e likuiditetit në tregun e kriptove ka prekur disa altcoin, përfshirë XRP. Megjithatë, një rritje e likuiditetit mund të çojë në një shpërthim në nivele më të larta. Ka pasur parashikime që rritja e likuiditetit mund të shkaktojë një rritje të mundshme në 2 dollarë për XRP, ndoshta në krye të përgjysmimit të Bitcoin në tremujorin e dytë të 2024.

Si përfundim, stabiliteti i çmimeve dhe rezistenca e XRP po monitorohen nga afër nga analistët. Ndërsa përballet me rezistencën, ka optimizëm për një rezultat pozitiv në të ardhmen e afërt. Nëse XRP mund të thyejë rezistencën lokale, ai potencialisht mund të arrijë lartësi të reja. Për më tepër, rritja e likuiditetit në tregun e kriptove mund të mbështesë më tej lëvizjen në rritje të XRP. Investitorët dhe tregtarët duhet të vëzhgojnë me vëmendje këto zhvillime pasi ato mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në çmimin e XRP në muajt e ardhshëm.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme