Lajme

November 1, 2023

Strategu i kriptove paralajmëron për tërheqjen e Dogecoin, Ethereum dhe Fetch.ai që tregojnë potencial për tubime

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një strateg i kriptove paralajmëron se Dogecoin (DOGE) mund të përjetojë një tërheqje të thellë pasi nuk ka arritur të depërtojë një nivel kyç të rezistencës. Analisti me pseudonim, Rekt Capital, vëren se Dogecoin respektoi rezistencën e tij diagonale shumëmujore javën e kaluar, duke treguar një rënie të mundshme të mbështetjes së tij në rreth 0,053 dollarë. Mbyllja e fundit javore nën rezistencën e sipërme të kanalit sugjeron që shpërbërja e DOGE është shtyrë, me mbylljet e mëparshme të ngjashme që rezultuan në lëvizje negative. Megjithatë, nëse DOGE mund të mbajë majat e tij dhe të rimarrë majën e kanalit si mbështetje, mund të ketë ende një shans për një lëvizje lart. Në grafikun javor, DOGE duhet të konvertojë rezistencën 0,07 $ në mbështetje për të konfirmuar daljen e kanalit. Në kohën e shkrimit, DOGE po tregtohet me 0,0697 dollarë.

Strategu i kriptove paralajmëron për tërheqjen e Dogecoin, Ethereum dhe Fetch.ai që tregojnë potencial për tubime

Përveç Dogecoin, strategu po monitoron gjithashtu Ethereum (ETH) dhe Fetch.ai (FET). Rekt Capital beson se Ethereum është i gatshëm për një tubim pasi kthen rezistencën prej 1600 dollarësh në mbështetje. Analisti sugjeron që ETH mund të ndjekë hapat e Bitcoin (BTC), i cili së fundmi doli nga diapazoni i akumulimit të tij. Në kohën e shkrimit, ETH vlerësohet në 1,813 dollarë. Sa i përket Fetch.ai, Rekt Capital parashikon një vazhdimësi bullish nëse FET mbetet mbi mbështetjen e tij mujore në 0,3633 dollarë. Tubimi i fundit +77% dhe aftësia për të mbajtur nivelin e mbështetjes së zezë do të jetë vendimtare që FET të rritet më lart. Aktualisht, FET po tregtohet me 0,363 dollarë.

Si përfundim, Dogecoin përballet me mundësinë e një tërheqjeje ndërsa lufton për të kapërcyer një nivel kyç të rezistencës. Ethereum dhe Fetch.ai, nga ana tjetër, tregojnë shenja të rritjes së mundshme ndërsa kalojnë nivele të rëndësishme të rezistencës. Tregtarët dhe investitorët duhet të monitorojnë nga afër këto kriptovaluta dhe të marrin në konsideratë nivelet e mbështetjes dhe rezistencës të përmendura për të marrë vendime të informuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme