Lajme

October 31, 2023

Terraform paraqet kërkesë për gjykim të përmbledhur në përgjigje të hetimit të KSHZ-së

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Terraform ka paraqitur një mocion për gjykim të përmbledhur në përgjigje të hetimit të Komisionit të Letrave me Vlerë (SEC). Mocioni argumenton se pas dy vitesh hetime, KSHZ-ja nuk ka siguruar prova të mjaftueshme për të vërtetuar se të pandehurit kanë bërë ndonjë gabim. Terraform thekson se gjatë periudhës së zbulimit, janë marrë më shumë se 20 depozitime dhe janë shkëmbyer mbi dy milionë faqe dokumente dhe të dhëna. Përkundër këtij procesi të gjerë, KSHZ-ja nuk ka bërë ndonjë përparim në demonstrimin e rastit të saj. Terraform ka kërkuar nga gjyqtari Jed Rakoff i Gjykatës së Qarkut të SHBA për Distriktin Jugor të Nju Jorkut që të pushojë çështjen e SEC dhe të shmangë procedimin në gjyq.

Terraform paraqet kërkesë për gjykim të përmbledhur në përgjigje të hetimit të KSHZ-së
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme