Lajme

February 12, 2024

Transferimi i rëndësishëm i Solanës te Binance ngre spekulime dhe ndjesi rënieje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një sasi e konsiderueshme Solana (SOL) me vlerë afërsisht 10.5 milionë dollarë u transferua së fundmi në bursën e Binance, duke tërhequr vëmendjen e entuziastëve dhe investitorëve të kriptomonedhave. Transaksioni, që përfshin 99,999 SOL, u theksua nga Whale Alert, një shërbim popullor që gjurmon transaksione të rëndësishme të blockchain.

Transferimi i rëndësishëm i Solanës te Binance ngre spekulime dhe ndjesi rënieje

Arsyet pas këtij transferimi të rëndësishëm te Binance mbeten spekulative, pasi fondet u zhvendosën nga një portofol i panjohur. Lëvizje të tilla të mëdha të kriptomonedhave në shkëmbime ndonjëherë mund të tregojnë një gatishmëri për të shitur, duke çuar potencialisht në një rënie çmimi nëse tregu nuk mund të absorbojë urdhrat e shitjes. Megjithatë, këto transferta mund t'i paraprijnë gjithashtu lëvizjeve strategjike tregtare, të tilla si shkëmbimet, aksionet ose pjesëmarrja në ofertat ekskluzive të këmbimit. Ndikimi i këtij transaksioni specifik në performancën e tregut të Solanës do të varet nga veprimet e mëvonshme të ndërmarra nga balena pas tij.

Ndjenja e ulët për Solanën

Ky transferim i fundit vjen në një kohë kur pozicioni i Solanës në treg po përjeton luhatje. Sipas të dhënave më të fundit, SOL tregtohet me 104,60 dollarë, duke shënuar një rënie prej 4,87% gjatë 24 orëve të fundit. Pavarësisht nga kjo rënie e fundit, kriptomonedha ka arritur të sigurojë një rritje prej 7.06% gjatë shtatë ditëve të fundit, duke treguar natyrën e paqëndrueshme të tregut të kriptove.

Për më tepër, vëllimi i tregtimit 24-orësh për Solanën ka parë një rritje prej 9.05%, duke arritur në 1,572,062,887 dollarë, duke treguar një rritje të aktivitetit midis tregtarëve. Megjithatë, jo të gjithë treguesit janë pozitivë për Solanën. Interesi i hapur, një metrikë që përfaqëson numrin total të kontratave të derivativëve të papaguar, ka dëshmuar një rënie prej 8.23% për Solanën, duke arritur në 1.58 miliardë dollarë. Kjo rënie mund të interpretohet si një sinjal i rënies, duke sugjeruar se investitorët mund të mbajnë një qëndrim të kujdesshëm ndaj Solanës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme