Lajme

November 9, 2023

Tregtari Crypto Parashikon Breakout të Bitcoin dhe Tregtimin e Range Solana

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një tregtar kriptosh i ndjekur gjerësisht, i cili parashikoi me saktësi fundin e Bitcoin (BTC) në 2018, po shpreh një ndjenjë të mirë për aktivin kryesor të kriptos.

Tregtari Crypto Parashikon Breakout të Bitcoin dhe Tregtimin e Range Solana

Analisti pseudonim Bluntz u thotë 227,200 ndjekësve të tij në platformën e mediave sociale X se Bitcoin duket se është "në prag të shpërthimit" pas konsolidimit për dy javë.

Bluntz përdor teorinë e Valës Elliott në analizën e tij teknike. Sipas grafikëve të tregtarit, Bluntz parashikon se çmimi i Bitcoin mund të arrijë një objektiv fillestar prej 38,000 dollarë përpara se të arrijë përfundimisht në 42,000 dollarë në një seri valësh.

Teoria e Valës Elliott thotë se tendenca kryesore e çmimit të një aktivi lëviz në një model me pesë valë ndërsa korrigjimi ndodh në një model me tre valë.

Bitcoin po tregtohet me 35,350 dollarë në kohën e shkrimit, duke u rritur me rreth 30% që nga mesi i tetorit.

Duke iu kthyer asetit të shtatë më të madh të kriptos sipas kapitalit të tregut, Bluntz thotë se platforma e decentralizuar e aplikimit Solana (SOL) ka ngecur pasi më parë doli nga një kanal në rënie pas akumulimit të konsiderueshëm.

Sipas analistit, Solana mund të tregtojë në një gamë për një kohë përpara se të kthehet në përmbysje. Objektivi fillestar i Bluntz është pak më shumë se 10% më i lartë se çmimi aktual.

SOL vlen 43,23 dollarë në kohën e shkrimit, me mbi 100% rritje që nga mesi i tetorit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme