Lajme

November 15, 2023

Tregtari i kriptove parashikon që Solana (SOL) të rritet me 22%: Analiza teknike dhe modelet historike

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një tregtar i njohur i kriptove, Bluntz, po parashikon që Solana (SOL) do të rifillojë lëvizjen e saj në rritje pas një përmirësimi të fundit. Bluntz, i cili përdor teorinë e Valës Elliott në analizën e tij teknike, beson se SOL mund të rritet me më shumë se 22% nga vlera e tij aktuale.

Tregtari i kriptove parashikon që Solana (SOL) të rritet me 22%: Analiza teknike dhe modelet historike

Analiza Teknike

Bluntz thekson se SOL ka përjetuar një korrigjim me tre valë në grafikun katërorësh, duke treguar një mundësi të mundshme për pjesën tjetër deri në 70 dollarë. Ai gjithashtu thekson se SOL po tregon divergjencë rritëse në indeksin e forcës relative (RSI), i cili sugjeron një vazhdimësi të mundshme të trendit.

Divergjenca e mëparshme Bullish

Bluntz përmend se një divergjencë e ngjashme rritëse u shfaq në RSI në fillim të këtij muaji, e cila i parapriu lëvizjes së rëndësishme të Solanës nga 38 dollarë në mbi 60 dollarë. Ky model historik i shton besueshmëri perspektivës aktuale të rritjes për SOL.

Veprimi i çmimeve të fundit

Solana së fundmi arriti një nivel më të lartë prej 62,29 dollarë më 11 nëntor, por ra në 52,05 dollarë më 13 nëntor. Deri tani, SOL tregtohet me 57,28 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 8,9% në 24 orët e fundit.

konkluzioni

Bazuar në analizën e Bluntz dhe divergjencën historike të rritjes në RSI, duket e mundshme që Solana të vazhdojë lëvizjen e saj në rritje. Investitorët duhet të marrin në konsideratë këtë mundësi të mundshme dhe të bëjnë kujdesin e tyre të duhur përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme