Lajme

November 8, 2023

Tregtari i kriptove parashikon që Solana (SOL) të rritet përtej 100 dollarëve, Momenti Bullish dhe Fundi i Ciklit për Lido DAO (LDO)

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një tregtar kriptosh i cili e quajti me saktësi çmimin e çmimit të ariut të Bitcoin (BTC) 2018, parashikon se Solana (SOL) do të shkojë lehtësisht përtej 100 dollarëve.

Tregtari i kriptove parashikon që Solana (SOL) të rritet përtej 100 dollarëve, Momenti Bullish dhe Fundi i Ciklit për Lido DAO (LDO)

Analisti pseudonim Bluntz u thotë 226,000 ndjekësve të tij në platformën e mediave sociale X se konkurrenti i Ethereum (ETH) Solana ka të ngjarë të rritet me më shumë se 218% nga vlera e tij aktuale pas një faze të gjatë akumulimi.

"Këto prishje të akumulimit të afateve të larta pas 90% tërheqje janë gjërat nga të cilat krijohen ëndrrat. Nuk ka rezistencë të lartë të kornizës kohore për mendimin tim deri në 137 dollarë në SOL."

Ai thotë gjithashtu se Solana po tregon një vrull rritës pas daljes nga një kanal në rënie.

"SOL baby le të shkojmë. Akumulimi i LTF (korniza e ulët kohore) dhe dalje e kanalit."

Solana po tregtohet për 42,95 dollarë në kohën e shkrimit.

Tregtari gjithashtu peshon mbi ofruesin e shërbimit të grumbullimit të lëngjeve Lido DAO (LDO). Sipas Bluntz, çifti LDO kundër Bitcoin (LDO/BTC) mund të ketë gdhendur tashmë një cikël të ulët.

"LDO/BTC që nga fillimi. Përpjekja për të mbajtur një nivel të lartë në lidhje me këtë dhe për të mos u mashtruar, por ka shumë mundësi që ky është një fund cikli ndaj BTC."

Duke parë LDO kundrejt dollarit amerikan (LDO/USD), Bluntz thotë se dyshja po shfaq një konfigurim rritës në grafikun katërorësh.

"LDO duke u konsoliduar mbi nivelin më të lartë të mëparshëm, duke u përgatitur për vlerësimin e radhës sipas mendimit tim. Më pëlqen shumë ky konfigurim. LDO/BTC përfundoi duke e mbyllur javën gjithashtu si një gëlltitje shumë e bukur."

LDO/BTC po tregtohet për 0,0000555 BTC (1,97 dollarë) në kohën e shkrimit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme