Lajme

February 12, 2024

Tregtimi i derivateve XRP rritet 68.2% në 24 orë, por çmimi bie

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Të dhënat e fundit nga CoinGlass tregojnë një rritje të konsiderueshme në tregtimin e derivateve XRP, me një rritje prej 68.2% të vërejtur gjatë 24 orëve të fundit, duke arritur në 867.89 milionë dollarë. Të dhënat e CoinMarketCap zbulojnë gjithashtu një vëllim tregu 24-orësh spot për XRP që arrin 837.35 milionë dollarë, duke e shtyrë vëllimin e kombinuar të tregtimit për XRP përtej shenjës miliardë dollarësh.

Tregtimi i derivateve XRP rritet 68.2% në 24 orë, por çmimi bie

Sidoqoftë, pavarësisht rritjes së vëllimit të tregtimit, trajektorja e çmimeve të XRP tregon një histori tjetër. Gjatë katër orëve të fundit, XRP ka pësuar një rënie të çmimit dhe ka qenë ndër aktivet më të likuiduara në tregun e kriptove. Përafërsisht 190,000 dollarë pozicione XRP u likuiduan gjatë kësaj periudhe, ku 99.4% e këtyre likuidimeve përfaqësonin pozicione të gjata.

Faktori kryesor që kontribuon në këtë çekuilibër është rënia e fundit e çmimit të XRP. Pasi ka hasur në rezistencë me rreth 0,535 dollarë, XRP ka luftuar për të ruajtur vrullin në rritje. Edhe pse pati fitime modeste të regjistruara të shtunën, ditët në vijim kanë parë një rënie, duke treguar një ndjenjë rënieje mbizotëruese në treg.

Duke parë përpara, trajektorja e ardhshme e XRP mbetet e pasigurt. Tendencat e tregut sugjerojnë një vazhdimësi të ndjenjës së rënies, pasi veprimi i fundit i çmimeve tregon një treg drejt jugut.

Në përmbledhje, ndërsa rritja e vëllimit të tregtimit fillimisht mund të duket premtuese për XRP, lëvizja e njëkohshme e çmimeve në rënie paraqet një perspektivë më të nuancuar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme