Lajme

November 14, 2023

Tregu Bull i Bitcoin: Një dyqan i sigurt i vlerës me kthime të larta

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në një intervistë të fundit në CNBC, CEO e ARK Invest, Cathie Wood shprehu besimin e saj në tregun aktual të Bitcoin. Ajo theksoi matjet kryesore që konfirmojnë fuqinë e rrjetit të Bitcoin dhe rolin e tij si një depo e sigurt e vlerës për investitorët.

Tregu Bull i Bitcoin: Një dyqan i sigurt i vlerës me kthime të larta

Shëndeti i Rrjetit të Bitcoin

Wood theksoi se shëndeti i rrjetit të Bitcoin është jashtëzakonisht i fortë, duke e bërë atë një opsion investimi tërheqës. Ajo e krahasoi atë me një fluturim drejt sigurisë, ku investitorët kërkojnë asete pa rrezik kundër palës. Wood përmendi shembullin e rritjes së çmimit të Bitcoin gjatë krizës bankare rajonale, duke demonstruar elasticitetin dhe aftësinë e tij për të tejkaluar asetet tradicionale.

Bitcoin kundrejt ETF-ve

Ndërsa Wood beson se vetë mbajtja e Bitcoin do të sjellë fitime më të larta në afat të gjatë, ajo gjithashtu pranoi potencialin për përfitime të rëndësishme në aksionet e lidhura me asetet dixhitale. Ajo përmendi në mënyrë specifike kompanitë e përfshira në krijimin e kuletave dixhitale, si Coinbase dhe Square with Cash App.

konkluzioni

Si përfundim, analiza e Wood konfirmon se Bitcoin është aktualisht në një treg të vërtetë dem. Fuqia e rrjetit të saj dhe aftësia e tij për të shërbyer si një depo e sigurt e vlerës e bëjnë atë një opsion investimi tërheqës. Ndërsa mbajtja direkt e Bitcoin mund të ofrojë kthime më të larta, ka gjithashtu mundësi për fitime të konsiderueshme në aksionet dixhitale të lidhura me asetet. Investitorët duhet të shqyrtojnë me kujdes opsionet e tyre dhe të bëjnë kujdesin e duhur përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme