Lajme

November 9, 2023

Tregu i kriptomonedhave sheh rritje të çmimeve, duke rezultuar në miliona dollarë me vlerë likuidimesh të shkurtra

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Gjatë 24 orëve të fundit, tregu i kriptomonedhave ka përjetuar një rritje të çmimeve, duke rezultuar në likuidimin e qindra miliona dollarëve të pantallonave të shkurtra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) dhe Solana (SOL). Sipas të dhënave nga platforma e gjurmimit të blockchain Coinglass, aktivi më i lartë i kriptos sipas kapitalit të tregut, Bitcoin, ka pasur mbi 131 milionë dollarë të likuiduara kontrata të shkurtra. Ethereum dhe Solana kanë dëshmuar gjithashtu likuidime të konsiderueshme, me kontrata të shkurtra me vlerë 48 milionë dollarë dhe 9.56 milionë dollarë të likuiduara, respektivisht.

Tregu i kriptomonedhave sheh rritje të çmimeve, duke rezultuar në miliona dollarë me vlerë likuidimesh të shkurtra

Bitcoin

Bitcoin aktualisht tregtohet me 36,460 dollarë, që përfaqëson një fitim prej 2.9% në 24 orët e fundit. Megjithatë, ai ka rënë me 3.5% nga niveli i tij i lartë shtatëditor prej 37,935 dollarësh. Shuma totale e likuidimit për Bitcoin në ditën e kaluar është 170.5 milionë dollarë.

Ethereum

Ethereum tregtohet me 2,028 dollarë, duke treguar një rritje prej 7.4% në 24 orët e fundit. Shuma e likuidimit për Ethereum gjatë kësaj periudhe është 66.5 milionë dollarë.

Solana

Solana aktualisht po lëviz me 46,27 dollarë, që tregon një rritje prej 8,4% në 24 orët e fundit. Shuma totale e likuidimit për Solanën është 17.7 milionë dollarë.

Përveç Bitcoin, Ethereum dhe Solana, kriptovaluta të tjera gjithashtu kanë përjetuar likuidime të konsiderueshme. Chainlink (LINK) pa 6.25 milion dollarë në likuidime të shkurtra dhe 9.9 milion dollarë në përgjithësi, ndërsa Dogecoin (DOGE) dëshmoi 1.8 milion dollarë në kontrata të shkurtra të fshira dhe 7.95 milion dollarë në likuidime të përgjithshme.

Për të qëndruar të përditësuar me lajmet më të fundit të kriptomonedhave, regjistrohuni në njoftimet tona me email dhe na ndiqni në Twitter, Facebook dhe Telegram.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme