Lajme

November 7, 2023

Treguesi i Bitcoin sinjalizon lëvizje rritëse: Kërkesa e tregut tejkalon ofertën

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Bashkëthemeluesit e një firme më të mirë të analitikës së të dhënave kripto, Glassnode, kanë identifikuar një tregues të besueshëm të Bitcoin (BTC) që sugjeron lëvizje rritëse për BTC. Ata e ndajnë këtë informacion me ndjekësit e tyre në platformën e mediave sociale X, nën dorezën Negentropic.

Treguesi i Bitcoin sinjalizon lëvizje rritëse: Kërkesa e tregut tejkalon ofertën

Kërkesa e tregut tejkalon ofertën

Happel dhe Allemann theksojnë se kërkesa e tregut të BTC po tejkalon ofertën e saj. Kjo është një shenjë e qartë e momentit të fuqishëm pozitiv në tregun e Bitcoin.

Adresat e reja u krijuan

Rrjeti Bitcoin kohët e fundit dëshmoi krijimin e 700,000 adresave të reja në vetëm një ditë. Sipas analistëve, ky është një nga treguesit kryesorë për lëvizjet e ardhshme të çmimeve.

Oferta në rritje

Në postimin e tyre në blog, bashkëthemeluesit analizojnë më tej situatën dhe sugjerojnë që blerësit do të duhet të rrisin ofertat e tyre për shkak të ritmit të shpejtë të BTC. Kjo potencialisht mund të rrisë çmimin e BTC.

Altcoins duke u rikthyer

Duke parë përtej BTC-së, Happel dhe Allemann theksojnë se financat e decentralizuara (DeFi) dhe argumentet e shtresës 1 po kthehen. Altcoins, si Solana, XRP dhe Cardano, po shfaqin rritje mbresëlënëse dhe interes të investitorëve.

konkluzioni

Ndërsa BTC stabilizohet, në qendër të vëmendjes kthehen në altcoin për kthime potencialisht më të larta. Rrotullimi i kësaj jave është i qartë: ndërsa BTC dhe ETH pllajë, shenjat DeFi dhe Layer 1 po kthehen me energji.

BTC aktualisht vlerësohet në 34,675 dollarë.

Mos humbisni një Beat - Abonohu ​​për të marrë njoftime me email të dërguar direkt në kutinë tuaj hyrëse.

Na ndiqni në Twitter, Facebook dhe Telegram.

Kontrolloni Titujt e Lajmeve të fundit.

Mohim përgjegjësie: Opinionet e shprehura në The Daily Hodl nuk janë këshilla investimi. Investitorët duhet të bëjnë kujdesin e tyre të duhur përpara se të bëjnë ndonjë investim me rrezik të lartë në Bitcoin, kriptomonedhë ose aktive dixhitale. Ju lutemi kini parasysh se transferimet dhe tregtimet tuaja janë në rrezikun tuaj dhe çdo humbje që mund të pësoni është përgjegjësia juaj. Daily Hodl nuk rekomandon blerjen ose shitjen e ndonjë kriptomonedhe apo aseti dixhital, as The Daily Hodl nuk është një këshilltar investimi. Ju lutemi vini re se Daily Hodl merr pjesë në marketingun e filialeve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme