Lajme

October 31, 2023

Tubimi mbresëlënës i Solanës: Breakout, Rimëkëmbja dhe Parashikimet e Çmimeve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Tubimi mbresëlënës për konkurrentin e Ethereum Layer-1 Solana (SOL) vazhdon pasi altcoin regjistron një fitim tjetër prej 12% në grafikun ditor. Në kohën e shtypit, SOL po tregtohet 11.97% me një rritje në 36.34 dollarë dhe ka një kapital tregu prej 15.2 miliardë dollarë.

Tubimi mbresëlënës i Solanës: Breakout, Rimëkëmbja dhe Parashikimet e Çmimeve

Breakout bullish

Mes rritjes aktuale të çmimeve, Solana ka dhënë një shpërthim mbi rezistencën e saj 300-ditore prej 35 dollarësh, duke hapur portat për një rritje të mëtejshme në 40 dollarë. Kjo rritje e fundit e çmimit është mbështetur nga një rritje e jashtëzakonshme prej 150% në vëllimet e tregtimit 24-orëshe.

Rimëkëmbje e fortë

Çmimi i SOL ka përjetuar gjithashtu një rritje marramendëse prej 80% gjatë dy javëve të fundit, duke rikuperuar të gjitha humbjet nga viti i kaluar. Lëvizja e çmimit të Solanës në grafikun ditor tregon një model rikuperimi në formë V, duke u rikthyer nga pika e tij e ulët në 17.4 dollarë. Momenti në rritje shoqërohet nga një rritje e konsiderueshme e vëllimit të tregtimit, duke treguar besim të fortë të blerësit dhe një shtytje kolektive për të rritur vlerën e aktivit.

Likuidime të shkurtra Solana

Të dhënat e CoinGlass zbulojnë se gjatë 24 orëve të fundit, më shumë se 4.3 milionë dollarë në likuidime të shkurtra Solana janë kryer.

Parashikimet e çmimeve

Me shpërthimin aktual, objektivi i menjëhershëm për Solanën në rritje do të ishte 40 dollarë. Kalimi i këtij niveli do të hapte portat për rritjen e mëtejshme të çmimeve deri në 50 dollarë dhe më gjerë. Gjigandi financiar VanEck botoi së fundi një raport që parashikon një rritje të çmimeve prej 10,600% në Solana deri në vitin 2030. Në një skenar optimist, VanEck pret që çmimi i SOL të arrijë në 3,211,28 dollarë deri në vitin 2030. Raporti gjithashtu thekson potencialin e Solana për t'u bërë blockchain i parë për të pritur aplikacione me mbi 100 milionë përdorues dhe synon të ngushtojë hendekun me Ethereum. VanEck, një pjesëmarrës aktiv në hapësirën e kriptove, mund të prezantojë më shumë produkte që lidhen me Solanën në të ardhmen.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme