Lajme

October 31, 2023

Uniswap: Ndryshimi i mundshëm i trendit në mes të lodhjes së presionit të shitjeve dhe aktivitetit institucional

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Shkëmbimi i decentralizuar i bazuar në Ethereum Uniswap (UNI) ka përjetuar kohët e fundit një sasi të konsiderueshme të aktivitetit të rrjetit, shoqëruar nga presioni i fortë i shitjes. Megjithatë, analisti i kriptove, Ali Martinez sugjeron se Uniswap mund të jetë në prag të një ndryshimi të trendit.

Uniswap: Ndryshimi i mundshëm i trendit në mes të lodhjes së presionit të shitjeve dhe aktivitetit institucional

Shitje Presioni rraskapitës

Sipas Martinez, një masë e konsiderueshme 87.56% e mbajtësve të UNI janë aktualisht "Out of the Money", duke treguar se presioni i shitjes është konsumuar. Për më tepër, një nivel i fortë mbështetjeje është formuar në rreth 4 dollarë, duke çuar në optimizëm të përtërirë midis palëve të interesuara të UNI.

Aktiviteti institucional në rritje

Martinez vëren gjithashtu një rritje të dukshme në transaksionet e konsiderueshme të UNI, duke sugjeruar rritjen e aktivitetit nga investitorët institucionalë dhe mbajtësit e shquar të UNI. Këta lojtarë mund të investojnë strategjikisht ose të pozicionohen në pritje të një shpërthimi të afërt nga Uniswap.

Nivelet kryesore për t'u parë

Në kohën e shkrimit, çmimi i Uniswap po tregtohet me 4.16 dollarë me një kapak tregu prej 2.4 miliardë dollarësh. Ndërsa UNI e ka mbajtur nivelin e tij kryesor të mbështetjes në 4 dollarë, ekzistojnë dy mure të rëndësishme të furnizimit që duhet të kapërcehen për një shpërthim të madh. Barriera e parë është në 4,23 dollarë, me 7,000 adresa që mbajnë kolektivisht 14,24 milion argumente UNI. Pengesa e dytë është në 4.45 dollarë, ku 2000 adresa kanë grumbulluar 10.28 milionë tokena UNI.

Korrigjime dhe ngritje të mundshme

Indeksi i Forcës Relative (RSI) sugjeron një korrigjim të mundshëm prej 8% në 3,70 dollarë nëse niveli i mbështetjes 4,02 dollarë dështon. Një rritje e presionit të shitjes mund të zbresë UNI në 3,35 dollarë, duke rezultuar në një rënie të konsiderueshme prej 17%. Megjithatë, nëse presioni i blerjes e shtyn UNI-n mbi 4,38 dollarë, ai mund të mohojë këtë perspektivë të rënies dhe potencialisht të shkaktojë një rritje prej 15% në 5,04 dollarë.

konkluzioni

Aktiviteti i fundit dhe nivelet e mbështetjes tregojnë se Uniswap mund të jetë në majë të një ndryshimi trendi. Megjithatë, tregu i kriptomonedhave është në thelb i paqëndrueshëm dhe i paparashikueshëm, duke theksuar rëndësinë që investitorët të qëndrojnë të informuar dhe vigjilentë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme