Lajme

November 14, 2023

Ylli i peshkaqenëve të tankeve, Kevin O'Leary planifikon të prishë gjigantët e kriptove me shkëmbimin e ri

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Ylli i Shark Tank Kevin O'Leary ka zbuluar planet për një shkëmbim të ri kriptosh që synon të prishë gjigantët kryesorë të industrisë. Në një intervistë për Fox Business, O'Leary theksoi se epoka e 'kriptokaubojit' ka mbaruar. Shkëmbimi, i quajtur M2, do të jetë i bazuar në Abu Dhabi dhe do të bëhet shkëmbimi më i madh i rregulluar i kriptove në botë. Ajo do të mbështetet nga miliarda kapitale dhe do të ketë lidhje me lojtarët kryesorë institucionalë.

Ylli i peshkaqenëve të tankeve, Kevin O'Leary planifikon të prishë gjigantët e kriptove me shkëmbimin e ri

O'Leary shprehu entuziazmin e tij për lançimin e ardhshëm, duke deklaruar se ai dëshiron të jetë një investitor i hershëm në projekt. Ai beson se M2 do të tërheqë një numër të konsiderueshëm përdoruesish nga Binance, shkëmbimi aktual kryesor, pasi ofron një platformë të përputhshme të mbështetur nga miliarda dollarë dhe institucione financiare të themeluara.

Vlen të përmendet se O'Leary kishte promovuar më parë FTX, e cila më vonë u shemb dhe CEO i saj u arrestua me akuza për mashtrim. Megjithatë, ai mbetet i sigurt në potencialin e M2, duke theksuar përputhshmërinë e tij, stabilitetin, transparencën e pronësisë dhe aksesin global.

Në momentin e shkrimit, nuk ka pasur asnjë njoftim zyrtar në lidhje me lançimin e M2. Investitorët këshillohen të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur përfshihen në investime me rrezik të lartë në tregun e kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme