Lajme

October 31, 2023

Zhvilluesit e Shiba Inu inicojnë identitetin unik të vetë-kujdesit të SHIB, rritje e mundshme e çmimeve përpara

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Zhvilluesit e projektit Shiba Inu kanë nisur një hap 'surprizë' drejt një identiteti unik të vetë-kujdesit SHIB. Kjo lë hapësirë ​​për një rritje të mundshme të çmimeve SHIB përpara numërimit mbrapsht.

Zhvilluesit e Shiba Inu inicojnë identitetin unik të vetë-kujdesit të SHIB, rritje e mundshme e çmimeve përpara

Njoftimi vjen në fund të lançimit të Shibarium, zgjidhja e shkallëzimit të shtresës 2 për kriptomonedhën Shiba Inu (SHIB). Më parë, CoinGape raportoi se zhvilluesit kryesorë të projektit planifikojnë të inkorporojnë Identitetin Vetë Sovran (SSI), një sistem identiteti dixhital i bazuar në blockchain në të gjitha projektet Shiba Inu.

Megjithëse zhvilluesit nuk kanë zbuluar detaje të plota të iniciativës së identitetit të vetë-kujdesit, ata thanë se një numërim mbrapsht 72 orësh tashmë është duke u zhvilluar. Prandaj, udhëzimet se si të shkoni në hapin e parë për të zhbllokuar identitetin unik SHIB do të publikohen të mërkurën, më 1 nëntor 2024. Zhvilluesi i Shiba Inu (SHIB) Kaal Dhairya tha se hapi i parë drejt identitetit të vetë-kujdesit në ekosistem po vinte. Zhvilluesit e përshkruan iniciativën si një ndryshim të lojës që shkakton "një ndryshim sizmik në botën e blockchain"

Pas nisjes së numërimit mbrapsht 72 orësh, çmimi i SHIB mori një rrugë të mprehtë të kurbës në rritje.

Më 3 gusht 2023, zhvilluesi kryesor i Shiba Inu Shytoshi Kusama zbuloi planet për të integruar Identitetin Vetë Sovran SSI në të gjitha projektet Shiba Inu. Njoftimi i ardhshëm ka shumë të ngjarë të bazohet në integrimin e SSI.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme