Lajme

October 31, 2023

Fetch.AI: Revolucionizimi i AI dhe Blockchain me Rritje Impressive dhe Teknologji DeltaV

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Fetch.AI (FET), një altcoin nga sektori i inteligjencës artificiale (AI), ka bërë bujë në tregjet e kriptove me performancën e tij mbresëlënëse gjatë javës së kaluar. Me përditësimet e reja në horizont, Fetch.AI është gati të revolucionarizojë mënyrën se si jetojmë dhe punojmë.

Fetch.AI: Revolucionizimi i AI dhe Blockchain me Rritje Impressive dhe Teknologji DeltaV

Fuqia e AI në Blockchain

Fetch.AI është një platformë blockchain që shfrytëzon fuqinë e AI për të automatizuar detyrat në sektorë të ndryshëm të biznesit. Duke i lejuar përdoruesit të ndërtojnë, vendosin dhe lidhin agjentë inteligjentë, Fetch.AI mundëson automatizimin e sistemeve web3 dhe transformimin e modeleve të biznesit. Kjo teknologji inovative ka potencialin për të riformuar industri të tilla si zinxhiri i furnizimit, financat, udhëtimet dhe parashikimet.

Rritje e paparë

Në shtatë ditët e fundit, FET ka përjetuar një rritje të jashtëzakonshme, me një rritje prej 69% në vlerë. Në kulmin e tij, altcoin pa një rritje marramendëse prej 72%, duke u rritur nga 0,22 dollarë në 0,38 dollarë. Ky veprim mbresëlënës i çmimeve është një dëshmi e pritjes së tregut për zhvillimet e ardhshme të Fetch.AI.

Prezantimi i DeltaV: E ardhmja e Ndërfaqeve të Chat AI

Fetch.AI është vendosur të lëshojë teknologjinë e saj novator DeltaV, një chatbot i mundësuar nga një model i madh gjuhësor (LLM). DeltaV përdor bisedat në gjuhë natyrore për të trajtuar pa probleme detyrat nga fundi në fund për përdoruesit. Kjo ndërfaqe bisede e drejtuar nga AI e pozicionon DeltaV si një kryesues në ekonominë e AI, duke mundësuar angazhim të drejtpërdrejtë midis bizneseve dhe klientëve. Nga rezervimi i transportit deri te organizimi i shërbimeve të udhëtimit dhe pastrimit, Fetch.AI premton të transformojë peizazhin aktual të varur nga grumbulluesit dhe të ofrojë gjeneratën e ardhshme të tregtisë së pandërprerë të fuqizuar nga AI.

E ardhmja e Fetch.AI

Me FET që tregtohet aktualisht me 0,3709 dollarë, e ardhmja duket premtuese për Fetch.AI. Ndërsa projekti vazhdon të inovojë dhe prezantojë teknologjitë më të avancuara si DeltaV, ai është i gatshëm të revolucionarizojë mënyrën se si ndërveprojmë me AI dhe blockchain. Investitorët dhe entuziastët njësoj duhet të vëzhgojnë me vëmendje Fetch.AI pasi ajo hap rrugën për një epokë të re të tregtisë së fuqizuar nga AI.

Mos humbisni një Beat - Abonohu ​​për të marrë njoftime me email të dërguar direkt në kutinë tuaj hyrëse

Na ndiqni në Twitter në Facebook dhe Telegram

Kontrolloni Titujt e Lajmeve të fundit

Mohim përgjegjësie: Opinionet e shprehura në The Daily Hodl nuk janë këshilla investimi. Investitorët duhet të bëjnë kujdesin e tyre të duhur përpara se të bëjnë ndonjë investim me rrezik të lartë në Bitcoin, kriptomonedhë ose aktive dixhitale. Ju lutemi kini parasysh se transferimet dhe tregtimet tuaja janë në rrezikun tuaj dhe çdo humbje që mund të pësoni është përgjegjësia juaj. Daily Hodl nuk rekomandon blerjen ose shitjen e ndonjë kriptomonedhe apo aseti dixhital, as The Daily Hodl nuk është një këshilltar investimi. Ju lutemi vini re se Daily Hodl merr pjesë në marketingun e filialeve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme