Lajme

February 12, 2024

Forca e Bitcoin dhe potenciali Altcoin: Solana, Chainlink dhe Tron

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Aftësia e Bitcoin për të kapërcyer rezistencën e fortë në nivelet aktuale është thelbësore për fillimin e një grumbullimi të duhur altcoin, sipas një tregtari dhe edukatori me përvojë të kriptove.

Forca e Bitcoin dhe potenciali Altcoin: Solana, Chainlink dhe Tron

Potenciali i Solanës

Nëse Bitcoin mund të ruajë forcën e tij përballë një rezistence të madhe, ai ka potencialin të nisë grumbullimet e altcoin-ve të mëdha. Një altcoin i tillë është Solana (SOL), e cila mund të shohë një rritje të çmimit të saj në 140 dollarë, siç parashikohet nga edukatori i kriptomonedhave Koroush Khaneghah.

Udhëheqja e tregut të Bitcoin

Bitcoin aktualisht është duke udhëhequr rritjen e tregut, duke vendosur një çmim të ri të ciklit të lartë mbi 49,500 dollarë në shkëmbimet kryesore spot. Performanca e tij e fortë në nivele të turbullta mund të përfitojë gjithashtu altcoin të tjerë, si Chainlink (LINK), i cili tashmë po tregon shenja të një shpërthimi.

Forca e Tronit

Ndërsa Ethereum është përballur me sfida, Tron (TRX) është shfaqur si një konkurrent i fortë. Gjatë tre muajve të fundit, TRX ka fituar mbi 25% në vlerë, duke tejkaluar një kapitalizim tregu prej 11 miliardë dollarësh. Elasticiteti dhe performanca e tregut të Tron e bëjnë atë një pretendent kryesor në hapësirën e kriptove.

konkluzioni

Aftësia e Bitcoin për të kapërcyer rezistencën dhe për të ruajtur lidershipin e saj në treg është thelbësore për suksesin e altcoins si Solana dhe Chainlink. Për më tepër, rritja mbresëlënëse e Tron dhe performanca e tregut e pozicionojnë atë si një konkurrent të fortë në tregun e kriptomonedhave. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër performancën e Bitcoin dhe të marrin në konsideratë mundësitë e mundshme të paraqitura nga altcoin si Solana dhe Tron.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme